понеділок, 18 липня 2011 р.

ЯК ВИБРАТИ АВТОМАТИЧНИЙ ВИМИКАЧ


Якщо автоматичний вимикач (АВ) вчасно спрацює і відключить пошкоджену ділянку або обладнання від електричної мережі, тим самим він запобігає загоряння електропроводки або аварійного враження людини струмом. Вибір автоматичного вимикача - це показник рівня професійності.
А як правильно вибрати АВ? На що слід звернути свою увагу при виборі АВ?
Перш за все, вибираючи АВ, слід враховувати ще два обмеження, це переріз провідників мережі і величину електричного навантаження в мережі. Вибираючи АВ, поцікавтеся його походженням, попросіть у продавця документи або сертифікат на продукцію. Хоча, наявність документів, не завжди є гарантією якості. Купувати АВ краще в спеціалізованих магазинах або у офіційних дилерів. Фірми, що займаються реалізацією такого обладнання на нашому ринку, цінують свою репутацію, і не якісну продукцію, як правило, не реалізують. Ціна на АВ в спеціалізованих магазинах на порядок вище, ніж на ринках. При комплектації щитового обладнання, необхідно також враховувати селективність, тобто, йти від більшого до меншого. Якщо на вводі електроживлення споживача стоїть АВ номіналом 40А, на розетки необхідно встановити АВ номінального значення 25÷32 А, а освітлення бажано захищати АВ – 10÷16 А. І не забуваємо про інші критерії вибору АВ, а саме переріз провідників і номінальне навантаження.
Підібрати АВ з потрібними нам параметрами простіше, ніж Вам здається. Для цього варто пригадати уроки фізики з шкільної програми, а саме відомий вираз I = P/U (А), де Р - потужність (Вт); U - напруга мережі (В). Ось згідно цього самого виразу, ми і спробуємо підібрати АВ потрібного номіналу. Отже, сумарну потужність електричного навантаження ви приблизно знаєте, напруга в мережі нам також відома – 220В.
Наведемо приклад, на кухні у Вас буде встановлено електроприлади, сумарною потужністю 3 кВт (3000 Вт), слід поділити цю суму на напругу – 220 В і Ви отримуєте значення 13,6 А. Найближчий більший з стандартної лінійки АВ за номіналом – 16 А. От його і вибираємо, за умови, що, провідники у Вас мідні (бажано, в зв’язку з електротехнічними перевагами в порівнянні з алюмінієвими) і переріз цих провідників не менше 2.5 мм.кв.
АВ, залежно від виробника, розраховані на певну кількість спрацьовувань. З часом експлуатації, у АВ зношується механізм та підгоряє контактна група, що, в свою чергу призводить до збільшення перехідного опору контактів і як слідство нагрівання всього АВ, і як результат – передчасне відпрацювання АВ. Для частої комутації навантаження, слід застосовувати пристрої, спеціально для цього призначені – вимикачі навантаження, реле або магнітні пускачі (контактори). Корпуси автоматичних вимикачів різних виробників, часто відрізняються один від одного, як по інсталяційним особливостям на DIN-рейку, так і за місцем кріплення провідника до АВ.
Всі роботи пов'язані з інсталяцією електрообладнання, довіряйте тільки професіоналам, інакше біди не минути!